top of page

MALOKA Staniątki

Miejsce Mocy, wspierane energią Puszczy Niepołomickiej
Opiekunem tego Miejsca, Zwierzęciem Mocy, jest JeleńDawno dawno temu, w miejscu, w którym stoi ten stary drewniany Dom, znajdowała się gęsta Puszcza. Ziemia tutaj jest stara i sypka, karmiła bowiem przez stulecia wiele roślin i mądre Drzewa. 
Ciągle są tu obecne energie Świętego Gaju i dusze kilku starych Drzew. Jeśli czujesz lub widzisz energię - może dane Ci będzie spotkać się z nimi w swoim wewnętrznym doświadczeniu.

MIEJSCE MOCY
MALOKA Staniątki znajduje się tuż obok najstarszego klasztoru benedyktynek w Polsce - ufundował go przed rokiem 1228 Klemens Jaksa Gryfita dla swojej córki Wizenny (niektórzy datują czas jego budowy około 1216 r.). Jak wiadomo, wszystkie stare klasztory i kościoły stawiane były na miejscach o specyficznej energii.

Miejsca Mocy to obszary Ziemi o wysokowibrującej, zazwyczaj uzdrawiającej energii. Miejscami Mocy nazywa się również tereny szczególnej koncentracji stymulujących sił przyrody, gdzie spod ziemi bije źródło energii subtelnych.
Dawne kultury potrafiły doskonale rozpoznać takie miejsca - przywiązywano do nich szczególną wagę, otaczano je kultem i używano do celów duchowych. 
Święte Miejsca były najczęściej niezabudowane - były to po prostu Święte Gaje, święte kręgi na wolnym powietrzu, place kultowe, kurhany, zbiorniki wody i wzgórza. 

Miejsca Mocy sprzyjają medytacji i modlitwie, podwyższają biowitalność i regenerują siły. Chory organizm szybciej wraca tu do zdrowia, a umysł łatwiej nawiązuje kontakt z wyższym wymiarem rzeczywistości.
Tego typu punkty energetyczne Ziemi połączone ze sobą liniami energetycznymi – czymś w rodzaju "naturalnego internetu". Rosyjscy uczeni Gonczarow, Makarow i Morozow, wysunęli hipotezę, że struktura kuli ziemskiej przypomina strukturę kryształu i podobnie jak w krysztale, istnieje na naszej planecie rodzaj symetrycznej sieci z aktywnymi węzłami.
Z kolei Alfred Watkins z Anglii zauważył, że wiele miejsc kultu położonych jest wzdłuż jednej linii prostej. Linie te nazwał „liniami ley” (ley lines), co w języku walijskim oznaczało "święte, otoczone miejsce".
Najpotężniejsze z lay lines oplatają całą kulę ziemską. Istnieją także linie geomantyczne łączące tylko kilka miejsc mocy na terenie jednego kraju oraz geomantyczne linie lokalne.
Ley lines to sieć powstała przed tysiącami lat. Tą drogą odbywał się bezpośredni przekaz wiedzy i inspiracji twórczej. Wystarczyło, aby ludzie będący na odpowiednim poziomie rozwoju wewnętrznego osiedlili się w miejscach mocy znajdujących się na liniach geomantycznych. Przebywając tam, byli niejako samoistnie inicjowani na wiedzę natury, nagle doznawali olśnień, dokonywali genialnych i wiekopomnych odkryć, aż wreszcie tworzyli miejsca kultu. 
Również dla pierwotnych mieszkańców Australii linie geomantyczne odgrywały szczególną rolę - Aborygeni nazywali je „liniami pieśni”. Czuli się oni cząstką przyrody i znakomicie wyczuwali niewidzialne strumienie energetyczne. Podróżując, śpiewali pieśni przodków, aby osiągnąć stan wyższej świadomości i dzięki temu zlokalizować przebieg linii prowadzących do źródeł i miejsc mocy rozsianych po całej Australii. 

MALOKA Staniątki znajduje się właśnie w obszarze działanie takiego Miejsca Mocy. 
Ponadto, wokół Domu i w jego wnętrzu znajduje się kilka portali (pod moją opieką) i jeden silny szlak energetyczny, strumień przynoszący niektórym gościom głębokie wizje i mocne doświadczenia wewnętrzne.
Sam Dom to prosta chałupa z bala, posadowiona bezpośrednio na ziemi (nie ma tu fundamentów, ani betonu), dzięki czemu Dom oddycha energią Matki Ziemi.
Obok Domu znajduje się stary staw, a pod ziemią płyną podwodne rzeki, w tym jedna prastara, niosąca w sobie zapis starożytnych "słowiańskich" energii.

Cała ta przestrzeń sprzyja uzdrowieniu, oczyszczeniu, harmonizacji i regeneracji na różnych poziomach. Energia w Domu jest czysta (dbam o to bardzo starannie), a wiele miejsc ma bardzo wysokie wibracje.
Możesz tu naładować akumulatory i uwolnić się od tych energii, które blokują i opóźniają Twoją transformację. Możesz tu również zainspirować siebie do dalszego wzrostu duchowego i poszerzania swojej świadomości.

Przybywaj!

MALOKA Staniątki
MALOKA Staniątki
press to zoom
Maloka Staniątki - Kwiatowa 58
Maloka Staniątki - Kwiatowa 58
press to zoom
Maloka Staniątki - Kwiatowa 58
Maloka Staniątki - Kwiatowa 58
press to zoom
bottom of page