top of page

Praca z Ciałem, Energią i Świadomością
ZAPISY oraz INFORMACJE TECHNICZNE

ZAPISY NA TRENINGI I SEMINARIA
Indi Paletko
e-mail: zapisy.taichi@gmail.com

 

Zajęcia, które prowadzę, są przeznaczone głównie dla Ludzi Białej Ścieżki oraz Przyjaciół Maloki Staniątki (aktywnie uczestniczących w Kręgach i Ceremoniach). 

Grupy są kameralne, a ilość uczestników jest do pewnego stopnia limitowana, skupiam bowiem swoją Praktykę już tylko wokół tych ludzi, którzy ukierunkowali się na rozszerzenie swojej świadomości i tym samym - samouświadomienie cielesne, które jest kluczowym aspektem ZIEMSKIEJ EWOLUCJI.

"Ciało to Ziemia. Jest ono świątynią dla Twojego Ducha i Ty, jako kapłan/ka tej świątyni musisz znać jej meandry i wiedzieć czym się opiekujesz. Aby pojąć świątynię ciała, niezbędnym jest ostateczne zaakceptowanie faktu, że samo w sobie, jako "materia", ono tak naprawdę nie istnieje - to co popularnie nazywa się ciałem, czy organizmem, jest kompleksem bioenergetycznym, wspaniałą strukturą wielowymiarowych pól i przepływów, które scala w jedno część Twojej Świadomości.

Naszym ludzkim zadaniem jest połączenie się z tą częścią własnej Świadomości (ciągle uśpionej dla wielu), aby stała się bardziej obecna w naszej "lokalnej" jaźni, tu i teraz, w obecnym życiu.
I tym właśnie zajmuję się na treningach, tędy Cię prowadzę i pokazuję poprzez swoje własne skupienie i samouświadomienie cielesne, poprzez miłowanie własnej bioenergetyki i harmonię z podświadomością i Wyższą Świadomością, jak dojść do tego punktu w sobie."

Indi


 

W celu dołączenia do zajęć:
- wybierz rodzaj treningu/seminarium jaki Cię interesuje;

- prześlij zgłoszenie poprzez e-mail (podaj swoje imię, nazwisko i nr telefonu);
- zwrotnie otrzymasz informacje dotyczące rezerwacji miejsca i przepływu energii;
- w przypadku treningów i seminariów ONLINE: po dokonaniu rezerwacji otrzymasz link do spotkania online (na platformie Zoom), wraz z hasłem umożliwiającym dołączenie;
- w przypadku treningów i seminariów STACJONARNYCH: spotykamy się bezpośrednio w Maloce Staniątki (przybądź minimum 20-30 minut przed treningiem).

WARUNKI UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH I SEMINARIACH ONLINE:
Uczestnicy NIE MOGĄ używać w trakcie spotkania technologii SMART (telefonów i zegarków tego typu) oraz SŁUCHAWEK BEZPRZEWODOWYCH.
W zajęciach NIE MOGĄ uczestniczyć istoty: ZASZCZEPIONE na C19; cierpiące na poważne schorzenia kręgosłupa; cierpiące na schizofrenię i/lub opętane.

Rezerwacje na zajęcia ONLINE przyjmuję tylko do dnia poprzedzającego; w dniu zajęć nie rejestruję już zgłoszeń i nie przesyłam linku do spotkania online (mogę być bowiem poza przestrzenią komputerową). 
Dziękuję za zrozumienie i szacunek do mojej Pracy :)

Regularność treningów (oraz materiały wspierające)

O ile to możliwe, staraj się uczestniczyć w każdym treningu, aby zachować kontynuację wspólnej pracy, ewoluować razem z całą grupą i rozwijać z poświęceniem swoją świadomość.
 

Treningi Plastyczność i Sprawność są zajęciami bardziej otwartymi i prostymi w swojej formule, więc w ich przypadku regularność jest zalecana w celu utrzymania kondycji i podążania za komplikacją oraz intensywnością zajęć. Ale nic się nie stanie, jeśli opuścisz część treningów (będziesz później jedynie podciągać swoją kondycję do tempa grupy).
Aby ułatwić NOWYM uczestnikom tych zajęć dołączenie do istniejących już grup, przygotowałam nagrania treningów początkowych, więc przed dołączeniem do regularnych spotkań, przeprowadź ten cykl treningów samodzielnie. Nagrania są dostępne tutaj: https://greenharmony.pl/152-plyty-zapis-cyfrowy (materiały ukażą się w 2024).
Zawsze też po wakacyjnej przerwie, czyli we wrześniu i na początku października, prowadzę zajęcia spokojniej i mniej intensywnie, aby każdy mógł się "rozruszać" po wakacyjnym rozleniwieniu :) Jest to również dobry moment, aby rozpocząć swoją praktykę.

Treningi Kung Fu Białej Ścieżki wymagają pewnej regularności, ponieważ w ramach tej praktyki stale ewoluujemy i przerwa w ciągłości zajęć może powodować opóźnienie w stosunku do grupy. Nie stanowi to jednak szczególnego problemu, jeśli potrafisz się skoncentrować i nadrobić zaległości w ramach kolejnych zajęć.

Zajęcia Uzdrawianie Bioenergetyki to temat bardziej zaawansowany i wymaga nieco głębszej świadomości. Nie ma tu planu treningowego, którego trzeba się trzymać, ale bardziej rozszerza się samouświadomienie w ramach kolejnych etapów tej Pracy. 

Jeśli dołączysz do grupy w trakcie roku, to Twoim osobistym zadaniem jest ewoluowanie do zrozumienia i "poczucia" tego, co odbywa się na zajęciach. Dla niektórych będzie to proste i cenne doświadczenie, a część z was będzie musiała się najpierw przebić przez sztywność własnego umysłu, a co za tym idzie, sztywność "ciała" z powodu braku scalenia świadomości z organizmem (ale o to chyba właśnie chodzi, aby opanować mentalnego najeźdźcę i przebić się przez jego ograniczenia...).

W ramach ewolucji tej metody treningowej będę starała się przygotować materiały w postaci nagrań, które znajdziesz tutaj: https://greenharmony.pl/152-plyty-zapis-cyfrowy. Umożliwią Ci one początkową praktykę własną, aby dołączyć z większą świadomością do naszych zajęć regularnych.

************************************

AKTUALNE RODZAJE ZAJĘĆ

 PLASTYCZNOŚĆ I SPRAWNOŚĆ (trening YANG, średnio-intensywny)

Treningi online: wtorki, 19,30

Trening ten uwalnia zastoje, reguluje wszelkie przepływy, wzmacnia i uelastycznia. Zajęcia usprawniające dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji - ćwiczysz samodzielnie, korzystając tylko z moich instrukcji, a intensywność i ilość powtórzeń dopasowujesz do swoich aktualnych możliwości.

 KUNG FU Białej Ścieżki (trening YANG, intensywny)

1. Treningi online: piątki, 19:30
2. Seminaria Weekendowe: piątek, 18:00-21:00 + sobota, 10:00-13:00, Maloka Staniątki (OUTDOOR); terminy znajdziesz w Kalendarzu

Na Seminariach oraz zajęciach online (szczególnie w fazie początkowej) skupiamy się głównie na doskonaleniu i stopniowym pogłębianiu ogólnej sprawności, dynamiki, reakcji, mocy własnej i witalności. 

W ramach zajęć stacjonarnych ćwiczymy zarówno samodzielnie, jak i z partnerem, uczymy się podstawowych technik walki wręcz, bloków, kopnięć, ataków, uników, szybkości reakcji i precyzji technik.

Na zajęciach online doskonalimy wybrane aspekty Kung Fu, ćwicząc samodzielnie i szlifując poznane techniki.
Uzupełnieniem Seminariów oraz zajęć online jest trening OUTDOOR (1x w tygodniu) - jest on szczególnie dedykowany pasjonatom, a także tym, którzy mają techniczną możliwość regularnego uczestniczenia w zajęciach stacjonarnych w Maloce.

 

 UZDRAWIANIE BIOENERGETYKI (trening YIN, łagodny)

1. Treningi stacjonarne: przewidywany start: 2025/2026

2. Seminaria Online: start 19:00, koniec ok 21:30; terminy znajdziesz w Kalendarzu

3. Seminaria w formie elektronicznej/pendrive (greenharmony.pl/152-plyty-zapis-cyfrowy)

Zajęcia te łączą w sobie Ćwiczenia Bioenergetyczne, podstawową Gimnastykę Meridianów oraz Relaksację. Treningi są łagodne fizycznie, lecz WYRAZISTE w doznaniach i efektach - dostępne dla ludzi o różnym stanie zdrowia i kondycji, zarówno dla istot w pełni sprawnych (czy nawet zaawansowanych sportowców), jak i dla tych, którzy nigdy niczego nie ćwiczyli, lub mają dolegliwości zdrowotne, które uniemożliwiają treningi konwencjonalne.
JEST TO ŚWIADOMA, ŁAGODNA AKTYWNOŚĆ, UKIERUNKOWANA NA BIOENERGETYKĘ. 

 Chi Kung HARMONY "Dla Zdrowia i Długowieczności" - KURS + TRENINGI

KURS W FORMIE ELEKTRONICZNEJ, WRAZ Z ZESTAWEM TRENINGÓW DO PRAKTYKI WŁASNEJ

(greenharmony.pl/457-tylko-dla-bialej-sciezki): dostępne w 2024r
Treningi harmonizujące i uzdrawiające dla każdego, o dowolnej kondycji i sprawności.
 

Więcej informacji o Kursie znajdziesz tutaj: https://www.maloka.pl/kurs-chi-kung-qigong
Informacje o samym Chi Kung (Qigong) tutaj: 
https://www.maloka.pl/chi-kung-qigong

NAGRANIA PENDRIVE - zamówienia: maloka.online11@gmail.com
lub bezpośrednio: https://greenharmony.pl/152-plyty-zapis-cyfrowy

************************************

INFORMACJE TECHNICZNE

Ogólne zasady treningu
1. Każdy ćwiczący powinien być zdolny do podejmowania średnio-intensywnych (oraz intensywnych, w przypadku Kung Fu) ćwiczeń fizycznych.

2. Na treningach UCZĘ CIĘ tego, jak samodzielnie korygować siebie na co dzień, jak doświadczać siebie i jasnoodczuwać to, co dzieje się w Twoim polu energii, a zatem i w organizmie. Dlatego też nie przychodź na te zajęcia jako bierny konsument, który bezmyślnie powtarza zalecane czynności i w kółko powtarza pewne ruchy, nie ucząc się obsługi siebie samego. Tutaj musisz już zacząć być odpowiedzialną/ym za to, co dzieje się w przestrzeni Twojej bioenergetyki i ewoluować do poziomu Samouświadomienia Cielesnego.
3. Istoty zażywające leki psychotropowe i/lub będące w trakcie leczenia psychiatrycznego oraz z zaawansowanymi chorobami ogólnoustrojowymi - nie mogą brać udziału w zajęciach (chyba, że zostanie to wskazane w ramach terapii holistycznej u Indi).
4. Zalecane jest, aby każdy uczestnik zajęć:
- na ile to możliwe, brał udział we wszystkich treningach, w których zadeklarował swoje uczestnictwo (aby utrzymać określoną sprawność i poziom zaawansowania danej grupy treningowej);
- zgłaszał się na zajęcia w wyznaczonym czasie (czyli kilka minut przed rozpoczęciem spotkania, a w przypadku treningu Kung Fu - Outdoor: min. 15 minut wcześniej);
- zgłosił przed zajęciami swoje ewentualne aktualne niedyspozycje zdrowotne.

5. Na zajęcia ONLINE można dołączyć TYLKO z aktywną kamerką (nie ma możliwości uczestniczenia w zajęciach anonimowo).
6. MIEJSCE DO ĆWICZEŃ ONLINE: potrzebujesz trochę przestrzeni wokół siebie (długość ok. 2 metry, szerokość ok. 1,5-2 metrów). Zadbaj o to, aby nikt nie przeszkadzał Ci w treningu (szczególnie w zajęciach YIN); tylko zwierzątka mogą przebywać w pomieszczeniu razem z Tobą (czasami przynoszą Dar uzdrawiania swoją energią).
7. Bezpieczeństwo ćwiczeń KUNG FU - OUTDOOR
:
- trenujemy w plenerze, niezależnie od warunków pogodowych, więc ZAWSZE zabezpieczaj się na każde warunki (deszcz, śnieg, mróz, wiatr, upał/gorąco, ostre słońce).
- Twoje ciało powinno być dobrze zabezpieczone/osłonięte przed kontuzjami, dlatego warto stosować dodatkowe zabezpieczenia (ochraniacze SKÓRZANE na przedramiona-nadgarstki, łydki-kostki, grube koszule i spodnie, odpowiednie, bezpieczne obuwie, osłona głowy i osłona szczęki).
- treningi mogą być intensywne, dlatego przybywaj na nie zawsze po właściwym, odżywczym posiłku, jednak nie wcześniej niż 1.5 godziny po jedzeniu. W ramach praktyki możesz również stosować zrównoważoną, wzmacniającą suplementację (algi, odpowiednie preparaty Medycyny Chińskiej, Cordyceps, Reishi, warzywa zielone i soki, mleczko pszczele itp). Suplementacje ZAWSZE uzgadniasz ze swoim Trenerem (czyli ze mną).
Troska do samego siebie i ochrona oraz wspieranie organizmu to Twoje osobiste zadanie i jeden z elementów treningu Kung Fu.

Strój treningowy i akcesoria dodatkowe

Ćwiczymy w wygodnym ubraniu z naturalnych materiałów, które umożliwiają skórze "oddychanie".
IDEALNE SĄ UBRANIA LNIANE oraz HEMP (konopne).
Niedopuszczalne są syntetyczne ubrania!

 

TRENINGI I SEMINARIA ONLINE (wszystkie rodzaje zajęć)
Spodnie (długie nogawki): "dresowe" lub inne wygodne długie spodnie/spódnico-spodnie z naturalnego materiału, bez paska i metalowych części.
Koszulka: z naturalnego materiału; NIE ZALECAM koszulek na ramiączkach i z dużym dekoltem. Dobrze jest też mieć pod ręką dodatkową ciepłą bluzę. 
Na stopy: skarpety z naturalnego materiału, mogą być również antypoślizgowe. 

Na treningi doszkalające Kung Fu ONLINE można również nosić obuwie sportowe (np. tenisówki sznurowane).

Treningi KUNG FU OUTDOOR oraz SEMINARIA STACJONARNE KUNG FU 

Spodnie (długie nogawki): "dresowe", z naturalnego materiału, bez paska i metalowych części. W okresie zimowym - grubsze, lub podwójne (lub getry+spodnie).

Koszulka, bluza, kurtka: z naturalnego materiału; NIE UŻYWAMY koszulek na ramiączkach i z dużym dekoltem! Ciepła bluza jest obowiązkowa na każdym treningu.

W okresie zimowych stosujemy również wygodną KURTKĘ (zakrywającą krzyż) oraz czapkę i rękawiczki.

Na stopy: odpowiednie obuwie do treningu w plenerze (w okresie zimowych - grubsze i mocniejsze). Najwygodniejsze są sznurowane tenisówki (wiosna-lato) oraz specjalne buty do treningu sztuk walki (wzmocnione do treningu w plenerze).

Ważne, aby obuwie NIE posiadało: obcasów, "traktorów", podbicia pięty (musi być PŁASKIE) i za twardej podeszwy. Musi być również sznurowane (nie wsuwane!), lub solidnie zapinane.

W zimie dodatkowo stosujemy getry na łydki i kostki.

Akcesoria dodatkowe:
TRENINGI I SEMINARIA ONLINE (wszystkie rodzaje zajęć)

- karimata, lub inna mata oddzielająca od podłogi (ja osobiście stosuję naturalną skórę lub matę z naturalnego materiału);
- jeden koc do ewentualnych "zadań specjalnych";
- drugi koc uzupełniający oraz do przykrycia na czas relaksacji/regeneracji;
- warto też mieć pod ręką siedzisko, poduszkę do siedzenia itp.

KUNG FU: OUTDOOR i SEMINARIA STACJONARNE

- ochraniacze: na nadgarstki/przedramiona, na kostki/łydki oraz na szczękę (opcjonalnie); mogą być wykonane ze skóry licowej, skóry baraniej z futrem, z grubej wełny itp;

- maści i preparaty na kontuzje i przeciążenia: maść Tygrysia (czerwona i biała), maść arnikowa, DMSO+Amla, homeopatia Arnica Montana itp;

- na treningach Kung Fu OUTDOOR (dla chętnych) stosujemy też kij - drewniany, gładko szlifowany, lekko olejowany, średnica: ok. 3-3,5cm, długość: od ziemi do środkowej części czoła.

 

DO ZOBACZENIA :)
Indi

rezerwacja
stroj
zasady
bottom of page