top of page

KUNG FU Białej Ścieżki

KUNG FU Białej Ścieżki (trening YANG, intensywny)

Seminaria, treningi doszkalające online oraz zajęcia stacjonarne OUTDOOR

 

Kung Fu, w wolnym tłumaczeniu, oznacza ENERGIĘ, jaką przeznaczamy na uzyskanie doskonałości w danej dziedzinie i CZAS, jaki jest potrzebny (w świecie, w którym istnieje linia czasu), aby taką doskonałość uzyskać. Efekt treningu Kung Fu (pisząc trening - mam na myśli WSZYSTKIE POZIOMY I FORMY TRENINGU WOJOWNIKA) zależy więc od tego, ile w niego zainwestujesz... zgodnie z zasadą: "Daj Dar, a otrzymasz Dar".

Jeśli poświęcasz na daną praktykę wojownika mało czasu i mało energii - tyle samo uzyskasz finalnie, czyli niewiele. Lecz jeśli Twoja koncentracja, skuteczność, precyzja treningu będzie głęboka, a Twoja determinacja i zaangażowanie ponadprzeciętne - również takiego, ponadprzeciętnego efektu możesz się spodziewać we wszystkim, co doskonalisz na swojej Białej Ścieżce.

Kung Fu tłumaczone jest również jako ZRĘCZNOŚĆ, KUNSZT, lub „wysoki poziom umiejętności osiągany z czasem, dzięki własnemu wysiłkowi”. 

Praktyków systemów Kung Fu określa się ARTYSTAMI SZTUK WALKI, ponieważ w przeciwieństwie do sportów walki, czy ogólnie sportu, tutaj samodoskonalenie, artyzm, jakość i głębia doświadczenia są ważniejsze od zewnętrznych manifestacji sprawności, czy samej umiejętności walki.
W Kung Fu również NIE konkurujemy ze sobą, szanujemy swoich sparringpartnerów i towarzyszy praktyki, pomagamy sobie nawzajem, pamiętając, że jedną z ważniejszych form pomocy na Ścieżce Wojownika jest podnoszenie sobie nawzajem poprzeczki, inspirowanie do dyscypliny i skuteczności oraz wytrwałości i hartu ducha.

Kung Fu to znacznie więcej niż tylko sztuka walki. Ta praktyka rozwija ciało, umysł, charakter i aspekty Ducha. Pomaga zajrzeć w głąb siebie i nauczyć się kontrolować swoje myśli, emocje i energię. 

Uczy także równowagi, którą możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy nauczymy się skupiać nasze myśli, koncentrować się i oczyszczać umysł z rozproszeń.

Idea oraz forma treningów Kung Fu Białej Ścieżki

Podstawową formą praktyki są dwudniowe Seminaria stacjonarne (w Maloce), których kontynuację stanowić będą doszkalające treningi online.

Na Seminariach oraz zajęciach online (szczególnie w fazie początkowej) skupiamy się głównie na doskonaleniu i stopniowym pogłębianiu ogólnej sprawności, dynamiki, reakcji, mocy własnej i witalności. 

W ramach zajęć stacjonarnych (seminaria oraz treningi OUTDOOR) ćwiczymy zarówno samodzielnie, jak i z partnerem, uczymy się podstawowych technik walki wręcz, bloków, kopnięć, ataków, uników, szybkości reakcji i precyzji technik.

Na zajęciach online doskonalimy wybrane aspekty Kung Fu, ćwicząc samodzielnie i szlifując poznane techniki.

 

W ramach ewolucji zajęć, dochodzić będą coraz bardziej zaawansowane elementy samoobrony, pracy z ciałem, wzmacniania Pola Ochronnego i treningu świadomości, energii i opanowania mentalnego.


Uzupełnieniem Seminariów oraz zajęć online jest trening OUTDOOR (1x w tygodniu) - jest on szczególnie dedykowany pasjonatom, a także tym, którzy mają techniczną możliwość regularnego uczestniczenia w zajęciach stacjonarnych w Maloce.
Jest to bardzo cenny rodzaj treningu, ponieważ ze względu na praktykę w plenerze, bardziej hartujemy swój organizm, wzmacniamy bioenergetykę i tworzymy 
silniejsze Pole Ochronne poprzez kontakt z energią Żywiołów.


W miarę ewolucji danej grupy, dołączymy również trening z kijem (dla chętnych istnieje możliwość, aby już od początku zostawać na dodatkowe ćwiczenia z kijem, w ramach zajęć OUTDOOR).

************************************

REZERWACJA MIEJSCA

STRÓJ I AKCESORIA

bottom of page