top of page

Indywidualne Zestawy Ćwiczeń

"Ruch może zastąpić  wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu."
Tissot

 


Indywidualne zestawy ćwiczeń to układy treningowe, dopasowane do sytuacji zdrowotnej klienta, wspierające terapie i leczące różne dolegliwości.
Ruch jako lekarstwo, stosuje się w licznych przypadkach chorobowych i dolegliwościach, a także jako wspaniałą profilaktykę zdrowotną.

Poniżej przykłady użycia zestawów ćwiczeń w terapii:

- ćwiczenia Chi Kung (ćwiczenia oddechowo-ruchowe, zwane często medytacją w ruchu) - stosowane w celu relaksacji, zwiększenia poziomu energii, złagodzenia stresu i napięć, odbudowy i regeneracji;
- ćwiczenia ogólnorozwojowe (oparte na Tai Chi i Chi Kung) - dla osób z lekkimi dolegliwościami ciała, lub jako ćwiczenia wspierające uzdrawianie i sesje terapeutyczne (dla wszystkich, którzy tego potrzebują);
- indywidualne ćwiczenia ruchowo-relaksacyjne dla osób poważnie chorych - jako alternatywa lub uzupełnienie terapii manualnych (oraz w chorobach typu SM, ZZSK);
- trening kręgosłupa - w przypadku jakichkolwiek dolegliwości kręgosłupa i rehabilitacja po wypadkach, kontuzjach itp.

************************************

 

Pierwsze spotkanie trwa ok. 60-90 minut i skupia się na ogólnej ocenie twojego stanu zdrowia i odkryciu przyczyn dolegliwości. W jego trakcie dobrany zostanie podstawowy zestaw ćwiczeń, który zostanie Ci zaprezentowany, abyś mógł go od razu przećwiczyć i zapisać.
Następnym etapem jest kolejne spotkanie (korygujące) - sprawdzimy na nim jak przebiega twój trening, jakie efekty przynosi i w razie potrzeby zmodyfikujemy lub uzupełnimy ćwiczenia.

Ważne! Czasami, aby terapia była skuteczna, należy wprowadzić zmiany w życiu dotyczące innych aspektów niż tylko ruch/ciało (od suplementacji, po sprawy dotyczące snu, "higieny" życia, "higieny" mentalnej itp elementów).

 

Zapisy, rezerwacja miejsc: TUTAJ

bottom of page