top of page

Łagodna Bioenergetyka

"Bądź wdzięczny za trudne chwile. One pozwalają ci się rozwijać. Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia, ponieważ one dają ci szansę na poprawę. Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, ponieważ ono buduje twoją siłę i charakter. Bądź wdzięczny za swoje błędy. Przekazują Ci cenne lekcje."
Troy Amdahl

 

Metodę tę stworzyła Eva Reich, córka Wilhelma Reicha (naukowca zaangażowane w wiele projektów, m.in odkrywcę i propagatora energii Orgonu). 
Łagodna Bioenergetyka pozwala odzyskać siły witalne, rozpoznać i przekształcić nieświadome systemy obronne i blokady, przepracować traumy, żałobę, trudne doświadczenia życiowe oraz zaburzenia rozwoju nawet z najwcześniejszych okresów życia. Jest wspaniałym sposobem na terapię dla dzieci i dorosłych pomagając w eliminacji dysfunkcji związanych z niepełnosprawnością, depresją, traumą, nerwicami i innymi chorobami).


Czym jest Łagodna Bioenergetyka? Jest to wiele technik terapeutycznych - od rozmowy, ustalenia mechanizmów mających negatywny wpływ na życia, poprzez delikatny Masaż Motyla, Balans Energetycznym, aż po odtworzenie bodźców i zapisów z okresu prenatalnego, czy różnego rodzaju uwolnienia traum. 
Łagodna Bioenergetyka to niezwykle głęboka, a zarazem skuteczna metoda pracy z energią, umysłem, emocjami, historią życia. Może przynieść głębokie przeobrażenia na każdym z tych poziomów - wymaga jednak gotowości na pełną otwartość i woli do spenetrowania trudnych obszarów własnej podświadomości. Terapeuta jest tu osoba wspierającą i towarzyszącą w tym procesie.

"Celem terapii w Łagodnej Bioenergetyce jest umożliwienie jednostkom odtworzenia w nich naturalnego przepływu energii. Eva Reich często używała wyrażenia „poświata i przepływ”, co oznacza, że energia życiowa jarząca się w centrum naszej istoty swobodnie przepływa rozszerzając się w nasze pole, poza nasze fizyczne ciało. Poświata określa pole wokół nas.
Częścią procesu terapii jest nauczenie się, jak pancerz, który rozwinęliśmy, ogranicza ten przepływ. Następnie w procesie rozpuszczamy ten pancerz, używając do tego delikatnych technik takich, jak dotyk, doświadczanie emocji, uzdrawianie wspomnień oraz integrowanie tej pracy z naszymi obecnymi doświadczeniami życiowymi."

************************************


Sesja Łagodnej Bioenergetyki trwa od 1,5 do 3 godzin. Jej przebieg i zastosowane techniki zależą od indywidualnej terapii, są dopasowane do aktualnej sytuacji danej osoby.


PRZYKŁADOWE techniki Łagodnej Bioenergetyki:

Balans Energetyczny to technika do głębokiej pracy wewnętrznej, mająca na celu regulację przepływu energii w całym organizmie. Często sięga do traum i ukrytych w podświadomości emocji, które blokują ten przepływ, pomagając w ich uwolnieniu i przetransformowaniu. Zabieg Balansu wymaga wstępnego przygotowania 1 lub 2 sesjami poprzedzającymi.
Balans Energetyczny skrócony trwa ok. 2 godzin. Balans Energetyczny pełny trwa 2,5-3 godzin. 

Terapia Metamorficzna - technika ta ma na celu głęboką transformację wewnętrzną, poprzez bardzo subtelną stymulację. Wspomaga przemianę osobowości oraz realizację własnego potencjału. 
W czasie zabiegu terapeuta delikatnie dotyka punktów na stopach, dłoniach i głowie, pobudzając przepływ energii życiowej pacjenta. Terapia Metamorficzna pracuje z okresem płodowym - pomaga usunąć zakodowane w tym okresie schematy, usuwa blokady. Dzięki temu pomaga uruchomić drzemiące w nas możliwości, zerwać z ograniczeniami i ominąć piętrzące się w życiu przeszkody.

 

bottom of page