Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego
(wraz z Inicjacyjną Podróżą Przy Bębnie)

"Dźwięk bębna, który zrobisz samodzielnie otwiera serce i przekazuje światu Twoją osobistą energię. Może stać się Twoim narzędziem Mocy, a także Cudem, który naprawia świat."
Indi

 

Tworzenie własnego bębna jest głębokim, intencjonalnym procesem, który może być zarówno radosny jak i konfrontować nas z własnymi granicami, osądami, wzorcami. 

Bęben jest jednym z najstarszych instrumentów, był obecny niemal we wszystkich kulturach świata. Od zarania używany przez szamanów i mędrców do celów ceremonialnych, do udawania się w zaświaty (tzw. szamańskie stany świadomości). Jest wierzchowcem dla „wolnej” duszy, która w odpowiednich warunkach może swobodnie podróżować poza granice fizycznego ciała. 
Bęben to również narzędzie, które pomaga usłyszeć rytm własnego serca, a zatem i rytm wszechświata. 

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem. 

 

************************************

Plan warsztatów:

Przy budowie bębna będziemy używać skóry z kozy oraz drewnianej obręczy z brzozy - drewno klejone warstwowo. Pałkę do bębna będziemy również szyć ze skóry kozy. 

Dzień I - przygotowanie obręczy drewnianych:
szlifowanie, barwienie, owijanie prętów, lakierowanie, zdobienia obręczy.

Dzień II - tworzenie bębna:
zaplatanie linek, szycie skóry na obręczy, naciąganie skóry, wykończenie bębna.

Dzień III - wykańczanie bębna:
golenie skóry, dociąganie, impregnacja, szlifowanie pałki, bejcowanie, wykańczanie, szycie.
Po ok. godzinnej przerwie - Podróż Przy Bębnie Szamańskim (3 godzinna).

Warsztat odbywa się przez 3 pełne dni (piątek-niedziela). Uczestnicy warsztatu własnoręcznie wykonają bęben (wraz z pałką), który zabiorą ze sobą do dalszej pracy osobistej. 

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
ZOBACZ FILM

------------------------------------------

 

Prowadzący:

Wojciech Wieconkowski
Etnolog, budowniczy instrumentów szamańskich, podróżnik na ścieżkach Wielkiego Misterium. Na co dzień prowadzi pracownię artystyczną, w której powstają bębny szamańskie, flety Indian Ameryki Północnej, Harfy Celtyckie oraz wiele innych przedmiotów ceremonialnych. 
Studiował Etnologię, co było niejako kontynuacją jego wieloletnich zainteresowań ścieżkami różnych tradycji świata, z akcentem na tradycje szamańskie. Rozwijając tę pasję miał zaszczyt obcować i praktykować z szamanami różnych rdzennych tradycji Ameryk. Doświadczenia te wprowadziły go w świat terapii i pracy z dźwiękiem. Obecnie owocami tej ścieżki stara się dzielić i wymieniać z innymi m.in. w regularnych spotkaniach z wewnętrzną podróżą przy bębnie szamańskim, terapiach hipnozą, medytacjach i ceremoniach. 

 

************************************

 

TERMIN:
MALOKA Staniątki, 1-3 maja 2020

Godziny zajęć: 
piątek, 9:00-18:00
sobota, 9:00 - 18:00
niedziela, 9:00 - 18:00

 

W trakcie warsztatów przewidziane są przerwy na herbatę i lekkie posiłki, a także przerwa obiadowa/catering (posiłki nie są wliczone w cenę, pokrywają je uczestnicy samodzielnie; na sali dostępne będą herbaty, zioła itp).
W czasie trwania warsztatów zaleca się zachowanie czystości energetycznej - unikamy alkoholu, kawy, środków odurzających, papierosów i mięsa. Dobrze jest pić dużo wody, ziół, łagodnych herbat.
Warsztat jest również czasem intensywnej pracy energetycznej i rozwoju dla jego uczestników.

 

 

Inwestycja*: 
Bęben 30 cm: 1060 zł
Bęben 40 cm: 1150 zł

Kontakt i rezerwacja miejsc:

e-mail: maloka.szkolenia@gmail.com
tel. 577 658 888

Rezerwacja na warsztaty nastąpi tylko po wpłacie zadatku. 
UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zadatek jest bezzwrotny. 
Zwrot zadatku nastąpi tylko wówczas, gdy warsztat zostanie odwołany z winy organizatora (ze względów technicznych, bądź z powodu za małej ilości rezerwacji) - wpłacona kwota zadatku zostanie wówczas zwrócona w całości.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (pracujemy w kameralnych grupach)!

Wysokość zadatku: 
Bęben 30 cm: 260 zł
Bęben 40 cm: 325 zł


Nr konta podany zostanie po przesłaniu zgłoszenia mailem: maloka.szkolenia@gmail.com 
Prześlij e-mail ze swoimi danymi (imię i nazwisko) i numerem telefonu kontaktowego oraz ROZMIAREM BĘBNA, który chcesz wykonać (30 cm lub 40 cm).

* Podane opłaty to kwoty NETTO. Dla osób, które chciałyby otrzymać fakturę - należy zgłosić ten fakt W DNIU ZAPISÓW, podając dokładne dane do faktury. NIE WPŁACAJ ZADATKU, ponieważ opłatę należy wówczas dokonać w całości, na podstawie dokumentu wysłanego mailem (faktura opiewa na kwotę netto + 23% VAT).

© 2018 by Maloka.pl

www.maloka.pl

SZKOLENIA: tel. 577 658 888 maloka.szkolenia@gmail.com

TERAPIA: tel. 796 871 888 maloka.kontakt@gmail.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
Maloka Staniątki - wnętrze 4