"Uwolnij swoją pieśń" - Warsztat Pracy z Głosem
Prowadzi Alina Jurczyszyn "Laboratorium Pieśni"

„Muzyka jest jedną z dróg, którymi dusza powraca do nieba” 

Tasoo

 

Niektórzy mówią, że śpiew to głos duszy...
Daleko na Północy żyje plemię, które odchodzi na pustkowie, by odnaleźć swoją pieśń mocy, swoje własne, indywidualne, jednostkowe brzmienie. Wyśpiewanie własnej pieśni, odnalezienie tego, co zostało w nas stłumione i ucywilizowane przez lata życia w społeczeństwie, jest niezbędne do tego, by przywrócić naszej prawdziwej, dzikiej istocie jej żywą, wolną postać. Postać zanurzoną w muzyczności świata.

Zapraszamy Cię serdecznie na warsztat pracy z głosem i oddechem, zanurzenie się w dźwiękach naszego ciała i przestrzeni wokół, na wspólne poszukiwanie własnej pieśni, która tylko czeka, żeby móc wyśpiewać siebie samą, na radosny taniec dźwięków wśród ludzi, którzy chcą ją urzeczywistnić.

Warsztat prowadzony jest autorską metodą Aliny Jurczyszyn pracy z głosem, ciałem i oddechem, inspirowaną m.in. treningiem Teatru Gardzienice oraz praktykami paramuzycznymi Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Materiałem do praktyki będzie pieśń tradycyjna oraz pieśni improwizowane.
 

Warsztat adresowany jest do kobiet i mężczyzn. Od uczestników nie jest wymagane doświadczenie muzyczne, lecz chęć wyrażenia się poprzez dźwięk i muzyczność, którą w sobie niosą.

************************************

 

Prowadząca: 

Alina Jurczyszyn: Kobieta Pieśń, założycielka Laboratorium Pieśni, od prawie dwudziestu lat dedykuje swoją ścieżkę zgłębianiu niezwykłej materii jaką jest dźwięk i pieśni tradycyjne. Podróżuje po całym świecie prowadząc warsztaty, koncertując, zbierając pieśni u źródeł. Absolwentka Teatru Gardzienice, reżyserka spektakli muzycznych. W swoim dorobku ma nagranych dziesięć płyt (w tym ostatnia płyta Laboratorium Pieśni: Rasti - w 2020 roku nominowana do Fryderyków) oraz napisaną książkę „Uwolnij swoją pieśń”.

Od kilku lat praktykuje uzdrawiające pieśni medycyny. Wspomagają ją w tych podróżach: bęben szamański, lira oraz ukulele.

Laboratorium Pieśni: trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, aranżujący tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, polskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów, wnosząc w pieśni tradycyjne nową przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 20 krajów. 

Strona: www.laboratoriumpiesni.pl

Face: https://www.facebook.com/laboratoriumpiesni/

You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=04fEWQOwUD4

************************************

 

TERMIN:

MALOKA Staniątki, 1 maja 2021


Godziny zajęć: 
sobota, 11:00 - 15:00

Ramy czasowe warsztatu to 4 godziny z krótkimi przerwami. Może się zdarzyć, że będziemy potrzebować dłuższej przerwy, wtedy czas zakończenia może się przesunąć, ale nie dłużej niż godzinę.
Zorganizuj sobie dzień tak, żeby nigdzie się nie spieszyć, oprócz wody zabierz ze sobą lekkie przekąski (ale nie słodycze, niech będą to warzywa, owoce,  ew. ryż z dodatkami) - na sali dostępne będą herbaty, zioła itp).

Tego dnia nie jedz proszę mięsa, pszenicy, nabiału, cukru. Dieta jest ważnym elementem w procesie uwalniania własnego głosu.


W czasie trwania warsztatu zaleca się zachowanie czystości energetycznej (unikamy używek: alkoholu, kawy, środków odurzających, papierosów).
Zabierz wygodne, ciepłe ubranie, które daje Ci komfort i swobodę ruchów (pracujemy również na podłodze).

Inwestycja*: 400 zł

Kontakt i rezerwacja miejsc:

e-mail: maloka.szkolenia@gmail.com

tel. 577 658 888

 

Rezerwacja na kurs nastąpi tylko po wpłacie zadatku. 

UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zadatek jest bezzwrotny. 

Zwrot zadatku nastąpi tylko wówczas, gdy kurs zostanie odwołany z winy organizatora (ze względów technicznych, bądź z powodu za małej ilości rezerwacji) - wpłacona kwota zadatku zostanie wówczas zwrócona w całości.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (pracujemy w kameralnych grupach)!

W warsztacie NIE MOGĄ uczestniczyć osoby zaszczepione na "popularną" ostatnio chorobę.

 

Wysokość zadatku: 100,00 zł

Nr konta podany zostanie po przesłaniu zgłoszenia mailem: maloka.szkolenia@gmail.com

Prześlij e-mail ze swoimi danymi (imię i nazwisko) i numerem telefonu kontaktowego.

************************************

NOCLEG: 

Dla osób biorących udział w szkoleniach, ceremoniach, kręgach, istnieje możliwość skorzystania z noclegu w MALOCE Staniątki, w nowej, wyremontowanej części noclegowej. Opłata 55 zł/noc (wyżywienie we własnym zakresie). 

Na miejscu dostępne są dla was:

- zamykany pokój 3 osobowy (plus 1 osoba)

- otwarty pokój z aneksem kuchennym - 2 osobowy (plus 1-2 osoby)

- w aneksie kuchennym są niezbędne akcesoria i pełna infrastruktura kuchenna

- łazienka + toaleta (osobna)

- pościel, koce, ręczniki, zioła, przyprawy, podstawowe kosmetyki.

Jeśli planujesz skorzystać z noclegu - zgłoś to w trakcie zapisów i podaj w jakim terminie.
 

************
 

* Podane opłaty to kwoty NETTO. Dla osób, które chciałyby otrzymać fakturę - należy zgłosić ten fakt W DNIU ZAPISÓW, podając dokładne dane do faktury. NIE WPŁACAJ ZADATKU, ponieważ opłatę należy wówczas dokonać w całości, na podstawie dokumentu wysłanego mailem (faktura opiewa na kwotę netto + 23% VAT).

Krąg Kobiet zdjecie i opis
Krąg Kobiet zdjecie i opis
press to zoom
maxresdefault (1)
maxresdefault (1)
press to zoom
30261995_769292059930771_842391156602123
30261995_769292059930771_842391156602123
press to zoom