Warsztaty Śpiewu Białego (Słowiańskiego, Naturalnego)

„Muzyka jest jedną z dróg, którymi dusza powraca do nieba” 

Tasoo

 

Zapraszamy Cię na niezwykłe warsztaty budzenia i potęgowania własnej wewnętrznej mocy poprzez uwolnienie swojego naturalnego, słowiańskiego głosu.

Głosu, który od wieków był znany jako biały śpiew lub zaśpiew - wykorzystywanego do pomnażania energii podczas intensywnego wysiłku fizycznego oraz przy lżejszych pracach gospodarskich lub też na użytek pogłębienia relaksu.

Śpiew jest naturalną umiejętnością, jaką posiada każdy człowiek. Towarzyszy mu od zarania dziejów - wydobycie dźwięków jest bowiem nieodłączną częścią osobowości każdej osoby.
 

Warsztaty, na które zapraszamy, to praca nad sobą, własnym głosem i odkrywaniem własnego potencjału.

 

Zajęcia skierowane są do osób:
- które lubią śpiewać i chcą rozwijać swoje umiejętności
- oraz do tych, którzy nie potrafią śpiewać i nie mają żadnego doświadczenia w pracy głosem.
 

Warsztaty przyczynią się do wykorzystania Twoich możliwości wokalnych w 100%! Przybliżą również elementy tradycji słowiańskiej, a co najważniejsze pomogą uwolnić głos i obudzić wewnętrzną moc płynącą wewnątrz Ciebie.


Zajęcia będą miały charakter zarówno grupowy, jak i indywidualny (każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z konsultacji indywidualnej).
 

Tematyka warsztatów:
 

Zajęcia obejmują ćwiczenia fizyczne – rozgrzewające, przygotowujące organizm do naturalnego śpiewu oraz ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia głosowe. Zestawienie ćwiczeń, kolejność oraz ilość powtórzeń to autorska metoda terapeuty Stanisława Mazurka oparta na wieloletnim doświadczeniu oraz obserwacjach.
Ćwiczenia są dostosowane do możliwości oraz potrzeb uczestników.

Warsztaty obejmują również analizę melodyczną oraz interpretację tekstów wybranych utworów na tle historycznym. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najbardziej pierwotnymi, archaicznymi melodiami i tekstami oraz historią ewolucji tych pieśni.
Poznasz również kulturę naszych słowiańskich przodków.

Jeżeli nurtują Cię tematy typu: ”Skąd jestem?” „Skąd pochodzę?” „Gdzie są moje korzenie?” - te warsztaty odpowiedzą na te pytania. Pomogą odnaleźć własną tożsamość, dotrzeć do korzeni, ustalić pochodzenie i zajrzeć w głąb siebie.

Warsztaty, na które Cię zapraszamy, odmienią Twoje życie na wielu płaszczyznach. Mogą być początkiem wspaniałej przygody, odkryciem świata dźwięków, głębokim relaksem, a nawet uzdrowieniem.

************************************

Program warsztatu w ogólnym zarysie:
 

1. Wprowadzenie merytoryczne, m.in:
Informacje na temat zdrowia i ogólnego stanu współczesnego człowieka. Rozważania wokół pytań, np. dlaczego Polak nie śpiewa choć bardzo tego chce, z jednoczesnym ukazaniem możliwości rozwiązania tego problemu. Wskazanie na ogrom dobrodziejstw płynących z pracy z dźwiękiem wydobywanym.
 

2. Część praktyczna:

- przywrócenie możliwości naturalnego oddychania – ćwiczenia oraz nauka racjonalnego gospodarowania zasobami powietrza
- ćwiczenia fizyczne przywracające dobrą kondycję fizyczną

- przygotowanie organizmu do wydobywania dźwięków

- rozluźnienie obręczy barkowej i rozluźnienie całego ciała

- ćwiczenia powodujące uwalnianie się od stresu oraz napięć mięśniowych

- udrażnianie górnych i dolnych dróg oddechowych

- podwyższenie temperatury organizmu, a także zwiększanie ciśnienia wewnątrz organizmu

- ćwiczenia oczyszczające komory zatokowe oraz rozluźniające mięśnie twarzy.

3. Praca z dźwiękiem w celu odnalezienia jak największych możliwości emisji głosu.

4. Praca nad identyfikacją dźwięku – zarówno pojedynczych tonów, jak i całych fraz melodycznych wraz z zestawieniem harmonicznym. Praca w różnych częstotliwościach.

5. Indywidualne podejście; praca solowa i zespołowa.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
ZOBACZ FILM
ZOBACZ OPINIE UCZESTNIKÓW

------------------------------------------

Prowadzący: 

Stanisław Mazurekterapeuta wokalny, który od lat wspiera i przygotowuje chóry, zespoły wokalne oraz solistów. Jest to człowiek, który łączy miłość do muzyki dawnej z pracą badawczą, lutnictwem, wykonywaniem muzyki oraz szeroko rozumianą edukacją. Na co dzień współpracuje z muzeami i szkołami oraz pracuje z artystami – muzykami poczynając od amatorów i pasjonatów, do najbardziej wymagających profesjonalistów.
Na co dzień, prócz terapii głosem i głosu, zajmuje się zawodowo badaniami, rekonstrukcją i propagowaniem wiedzy na temat dawnych instrumentów muzycznych z obszaru Polski. Więcej informacji o prowadzącym na jego stronie internetowej www.ditonus.eu.

************************************

 

TERMIN:

MALOKA Staniątki, 1-2 maja 2021


Godziny zajęć: 
sobota, 9:00 - 19:00
niedziela, 9:00 - 18:00

W trakcie warsztatów przewidziane są przerwy na herbatę i lekkie posiłki, a także przerwa obiadowa/catering (posiłki nie są wliczone w cenę kursu, pokrywają je uczestnicy samodzielnie); na sali dostępne będą herbaty, zioła itp). W czasie trwania warsztatu zaleca się zachowanie czystości energetycznej (sugerowane jest unikanie używek: alkoholu, kawy, środków odurzających, papierosów i mięsa).

Inwestycja*: 590 złKontakt i rezerwacja miejsc:

e-mail: maloka.szkolenia@gmail.com

tel. 577 658 888

 

Rezerwacja na kurs nastąpi tylko po wpłacie zadatku. 

UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zadatek jest bezzwrotny. 

Zwrot zadatku nastąpi tylko wówczas, gdy kurs zostanie odwołany z winy organizatora (ze względów technicznych, bądź z powodu za małej ilości rezerwacji) - wpłacona kwota zadatku zostanie wówczas zwrócona w całości.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (pracujemy w kameralnych grupach)!
 

Uprzejmie prosimy o szacunek do rezerwacji miejsca - nauczyciel przyjeżdża do nas z daleka i jego czas i praca są cenne, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić mu możliwość godnej pracy.
W tych czasach musimy nauczyć się szanować innych ludzi, aby wznieść swoją etykę na wyższy poziom i wzrastać duchowo. Prosimy więc o słowność w rezerwacji miejsc, dziękujemy :)

 

Wysokość zadatku: 90,00 zł

Nr konta podany zostanie po przesłaniu zgłoszenia mailem: maloka.szkolenia@gmail.com

Prześlij e-mail ze swoimi danymi (imię i nazwisko) i numerem telefonu kontaktowego.

************

NOCLEG: 

Istnieje możliwość skorzystania z noclegu w MALOCE Staniątki (opłata 55 zł/noc).

Wyżywienie we własnym zakresie. Na miejscu dostępne są wszystkie niezbędna akcesoria i pełna infrastruktura (łóżka, pościel, kuchnia, łazienka).
 

Jeśli planujesz skorzystać z noclegu - zgłoś to w trakcie zapisów i podaj w jakim terminie.


 


* Podane opłaty to kwoty NETTO. Dla osób, które chciałyby otrzymać fakturę - należy zgłosić ten fakt W DNIU ZAPISÓW, podając dokładne dane do faktury. NIE WPŁACAJ ZADATKU, ponieważ opłatę należy wówczas dokonać w całości, na podstawie dokumentu wysłanego mailem (faktura opiewa na kwotę netto + 23% VAT).

© 2018 by Maloka.pl

www.maloka.pl

SZKOLENIA: tel. 577 658 888 maloka.szkolenia@gmail.com

TERAPIA: tel. 796 871 888 maloka.kontakt@gmail.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now