Transformujące Koncerty Gongów i Mis

"Muzyka - to jest wyłom, przez który dusza, jak więzień z więzienia, leci czasem w regiony wolności."
Stefan Żeromski


Koncerty Gongów i Mis są "kąpielą" w wibracji o leczniczych właściwościach. Ta niezwykła forma generowania głębokich, wielotonowych dźwięków działa na wszystkie poziomy człowieka, regulując ciało, umysł, wyzwalając duszę oraz harmonizując aurę.
Wibracje tych starożytnych, niezwykłych instrumentów działają na wielu poziomach: materialnym (cielesnym), mentalnym (układ nerwowy i umysł) oraz energetycznym (aura) i duchowym. Oczyszczają pole energetyczne słuchacza i poprawiają krążenie krwi i energii. Wzmacniają odporność organizmu i przynoszą głęboki relaks dla umysłu. Budzą intuicję oraz ułatwiają dostęp do wewnętrznej mądrości.

Na poziomie fizycznym, dźwięki gongów i mis pomagają przy takich dolegliwościach, jak:
- napięciowe bóle głowy, migreny
- bolesne miesiączki
- problemy z zatokami
- nawracające infekcje
- wszelkie problemy zdrowotne wywołane stresem
- choroby stawów i kręgosłupa (często wywołane chronicznym napięciem)
- zaburzenia układu nerwowego (depresje, stany lękowe, nadpobudliwość, nerwice).

Energetycznie:
uwalniają blokady, poruszają zastojową energię, energetyzują, odświeżają, podnoszą wibracje.

Na poziomie umysłu i duszy:
dźwięki mis i gongów głęboko relaksują, pogłębiają zrozumienie wszelkich zachodzących w nas procesów i przemian, harmonizują pracę obydwu półkul mózgowych. 
Jeśli popłyniemy za dźwiękiem, nie zagłębiając się w jego analizę (wyciszając umysł) - wejdziemy w stan głębokiej medytacji, otwierając się na niezwykłe wewnętrzne doświadczenia.

Czyste, głęboko penetrujące fale dźwiękowe uzdrawiających gongów i mis, pozwalają uwolnić się od starych wzorców i zregenerować oraz zrównoważyć siebie. Muzyka ta działa na wszystkie warstwy ciała i energii, ponieważ fala dźwiękowa przenika bardzo głęboko (również do poziomu komórkowego). Jeśli omija ona analityczny umysł - pozwala przejść od razu do sedna problemu, wspierając głębokie uzdrawianie. 

Zobacz przykład gry na gongu:
https://www.youtube.com/watch?v=IUcnvQsDX-8


Każdy gong i każda misa, posiadają swoje własne, niepowtarzalne brzmienie (są to w większości instrumenty wielotonowe).  W trakcie koncertu zmieniają się dźwięki jakie wydają te instrumenty (szczególnie gong jest niezwykle bogaty w swoich wybrzmieniach), zależy to bowiem od bardzo wielu czynników (m.in. sposobu i siły uderzenia, kąta i techniki, a także energii grupy i tego, co pochodzi z przestrzeni Wyższych Ja uczestniczących w koncercie osób).
Jest to ważna informacja, ponieważ każdy koncert brzmi inaczej i przynosi różne doświadczenia dla słuchaczy.

 

************************************

 

Koncerty w MALOCE Staniątki odbywają się na misach nepalskich (kutych ręcznie w Nepalu), misach antycznych (wykutych setki lat temu w rejonach Nepalu i Tybetu), miseczkach Zen/Reiki (odlewanych w Nepalu) oraz na dużych i małych gongach. Używane są również dzwonki harmoniczne i dzwony rurowe.
Koncert zazwyczaj połączony jest z relaksacją i wizualizacją uzdrawiającą/duchową.

 

Spotkanie trwa około 90-120 minut, gdzie sam koncert (gra na instrumentach) zajmuje około 40-60 minut.
W trakcie koncertu leżymy na karimatach. Konieczne jest również przykrycie ciała kocem, ponieważ w trakcie mogą się pojawić zmienne odczucia termiczne. Na koncert zabierz wygodne, luźne i ciepłe ubranie (najlepiej z naturalnego materiału) oraz ciepłe skarpety. W jego trakcie zaleca się zdjąć zegarek, okulary, pasek.
Telefony komórkowe muszą znajdować się poza główną salą, w specjalnej skrzynce na telefony, aby swoim niekorzystnym promieniowaniem nie zaburzać procesu regeneracji komórek, jaki ma miejsce w trakcie koncertu.
Po kąpieli w dźwięku Gongów i Mis (a także przed) warto pić dużo płynów (najlepiej naparów ziołowych, bądź wody źródlanej), aby wspomóc proces oczyszczania jaki uaktywniają te niezwykłe instrumenty. 

Koncertuje: Indi Iza Paletko

**************


Najbliższe terminy: 

7 marca 2020 (sobota)

16 maja 2020 (sobota)


godz. 18:30 (zakończenia spotkania ok.20:30)
Po koncercie możliwe jest dodatkowe, indywidualne uzdrawianie (kilka do kilkunastu minut).

Inwestycja*: 35 zł

ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ MIEJSC - PROSIMY O WCZEŚNIEJSZĄ REZERWACJE (wystarczy zgłoszenie mailowe lub sms-owe: maloka.kontakt@gmail.com; tel.796 871 888). W zgłoszeniu podaj swoje imię.

Zapisy i informacje:
tel. 796 871 888
e-mail: maloka.kontakt@gmail.com

Jeśli pragniesz spotkania z transformującym dźwiękiem mis i gongów dla swoich przyjaciół, rodziny, grupy znajomych - istnieje możliwość wykonania takiego koncertu specjalnie dla was, w ustalonym wspólnie terminie. Minimalna ilość uczestników na koncercie "dedykowanym" danej grupie - 9 osób (lub 6 osób + osoby, które dołączą do koncertu spoza waszej grupy).
 

 

Koncerty Gongów i Mis nie są przeznaczone dla osób, które: 
- posiadają rozrusznik serca 
- mają jakiekolwiek metalowe implanty w okolicy głowy lub kręgosłupa 
- chorują na epilepsję 
- dla kobiet w ciąży, zwłaszcza zagrożonej oraz wczesnej (do 3 miesiąca) 
- nie są one zalecane również dla dzieci poniżej 16 lat (należy przeprowadzić specjalny koncert dla dzieci)

Kobiety w ciąży i dzieci - mogą przybyć na koncert po wcześniejszym ustaleniu i na własne (lub rodzicielskie) życzenie.

* Podane opłaty to kwoty NETTO. Dla osób, które chciałyby otrzymać fakturę - należy zgłosić ten fakt kilka dni PRZED terminem koncertu, aby była możliwość wystawienia faktury płatnej przelewem PRZED samym wydarzeniem).

 

************************************

Gongi – historia i właściwości

Według teorii historyków, gongi zaczęły być wytwarzane ponad 5 tys. lat temu na terenie Mezopotamii. Początkowo łączono ze sobą 2 metale – cynę i miedź. Potem zaczęto używać również... meteorytów, które wniosły nowy metal - nikiel. Dzięki niemu dźwięk gongu stał się głębszy, bardziej potężny. 
Współcześni twórcy gongów doprowadzili ich produkcję do perfekcji, wierząc, że doskonale wibrujący gong reprezentuje wyższą inteligencję i twórczą energię.

Starożytni mistycy stosowali głębokie brzmienie gongu do przekazywania ludziom, uzdrawiającej na wszystkich poziomach, energii życiowej. Dzięki gongom odmładzano i uzdrawiano ciało, usuwano lęk przed śmiercią i pogłębiano intuicję, wewnętrzne doznania. 
Obecna nauka oraz współczesne metody leczenia coraz częściej doceniają i podziwiają moc dźwięku, wykorzystując go w różnych formach terapii.

Gongi są jedynym znanym instrumentem, który wytwarza tak silnie rezonujące dźwięki. Ich wibracja jest odbierana przez całe ciało, sięga głęboko, aż do poziomu komórek. 
Dźwięk gongu to przetaczające się, powoli wybrzmiewające długie fale, nakładające się na siebie i przechodzące płynnie jedna w drugą. Dzięki temu, koncerty gongów wydają się jednym wielkim polem dźwiękowym, są przepełnione niezwykłym rezonansem, pełną harmonią, istniejąc jakby poza czasem i przestrzenią tego świata.
 

 

Misy dźwiękowe - metalowe

Pierwotnie – wywodzą się z obszaru Tybetu, gdzie były ściśle związane z rytuałami religii Bon oraz z medytacją buddyjską. Tradycja buddyjska łączy modlitwę oraz wewnętrzny rozwój z dźwiękiem, dlatego też w czasie wszelkich praktyk wewnętrznych grano na misach.

Misy wykuwane są zazwyczaj ręcznie, ze stopu kilku metali (5 - 12 rodzajów), m .in. złota, srebra, miedzi. Często stop zawiera w sobie kawałki starych mis, dzięki czemu nowa zyskuje “duszę”. Dokładny proces produkcji, niezwykle pracochłonny, pozostaje jednak nadal tajemnicą.

Dźwięk mis jest niezwykle uniwersalny, harmonizuje on cały organizm. Reguluje energię we wszystkich czakrach (centach energetycznych), usuwa blokady energetyczne w ciele. Podnosi poziom witalności, korzystnie działa na wszelkie połączenia nerwowe, rozluźnia mięśnie i całe ciało. 

Wierzenia tybetańskie mówią o 26 miejscach w ciele człowieka szczególnie wrażliwych na dźwięk. 
Jedne z nich odbierają energię uspokajającą, inne zaś energię pobudzającą.

© 2018 by Maloka.pl

www.maloka.pl

SZKOLENIA: tel. 577 658 888 maloka.szkolenia@gmail.com

TERAPIA: tel. 796 871 888 maloka.kontakt@gmail.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now