top of page

Gimnastyka HARMONY

HARMONY - Wschodnia Gimnastyka Terapeutyczna

Gimnastyka HARMONY to praca z ciałem i umysłem, łącząca różne ćwiczenia i techniki wywodzące się głównie z tradycji Dalekiego Wschodu, rozbudowana o nowoczesne metody treningu i rozwoju.
Ta metoda treningowa jest moim autorskim programem, który stworzyłam w oparciu o wieloletnie doświadczenia w pracy ciało/umysł/duch, dopasowując stare systemy treningowe do potrzeb współczesnego człowieka Zachodu.
Na zajęciach Gimnastyki HARMONY doskonale odnajdą się osoby, które pragną zwiększyć świadomość swojego ciała, w spokojny i harmonijny sposób popracować nad sprawnością oraz poznać i nauczyć się głębokiego relaksu (praktykujemy go na zajęciach Chi Kung HARMONY).

Techniki/praktyki jakie stosuję na zajęciach:
- Tai Chi i Chi Kung - ćwiczenia równowagi, techniki oddechowe, łączenie ruchu z oddechem, wybrane sposoby pracy z energią;

- wschodnią praktykę usprawniania ciała - tradycyjne ćwiczenia wzmacniające, usprawniające, uelastyczniające, rozwijające motorykę, budujące wyższy potencjał energetyczny;
- Metodę Feldenkraisa - pracę ze świadomością ciała, układy rozwijające zakres naszych ruchów, sięganie umysłem do głębszych obszarów organizmu;
- elementy jogi - wybrane asany, sposób pracy z elastycznością ciała oraz formę relaksu leżącego;
- metody pracy z ciałem, wywodzące się ze starych tradycji szamańskich;

- wybrane praktyki starosłowiańskie.

Gimnastyka Terapeutyczna "HARMONY" łączy w jedno ciało i umysł.
Poprzez świadomość własnego ciała pozwala odkryć blokady i stany emocjonalne dotąd ukryte w podświadomości; poprzez świadomość oddechu pozwala na kierowanie swoją energią i postrzeganie stanu fizyczno-energetycznego ciała.

Zalety Gimnastyki "HARMONY":
- pomaga rozładować stres
- poprawia koncentrację
- wpływa kojąco na system nerwowy
- poprawia samopoczucie
- usprawnia i wzmacnia ciało w sposób harmonijny
- regularne ćwiczenie uelastycznia mięśnie, stawy, ścięgna.

Ta forma treningu jest bezpieczna i dostępna dla każdego, niezależnie od jego wieku i kondycji. Polecam ją zwłaszcza osobom zestresowanym, przepracowanym, pragnącym zaznać ruchu bez nadmiernego obciążenie dla organizmu.
Doskonale sprawdza się w przypadku osób, które nie chcą bądź nie mogą uprawiać aerobiku, jogi itp, a szukają ćwiczeń, które nie obciążając organizmu usprawniają go na wielu poziomach, a także osób, które poszukują czegoś więcej niż rekreacja, czy zwykły trening ciała.
Gimnastyka HARMONY jest bardzo skuteczna w profilaktyce zdrowotnej, oczywiście pod warunkiem, że ćwiczymy systematycznie i ze zrozumieniem.


 

TERMINY / GRAFIK

REZERWACJA MIEJSCA

bottom of page