Gimnastyka Słowiańska Kobiet + Gimnastyka HARMONY

Specjalne zajęcia przeznaczone aktywowaniu żeńskiej energii i uwolnieniu kobiecego ciała :)
Zajęcia te są przeznaczone wyłącznie dla dorosłych kobiet (powyżej 19 roku życia), nie ma natomiast górnej granicy wieku.

GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA KOBIET


Jest to stara, tradycyjna forma specjalnej gimnastyki tylko dla kobiet, która wywodzi się z tradycji Słowiańskiej, a w obecnych czasach po raz pierwszy została opracowana na Białorusi, ewoluując potem na różnych obszarach Rosji i Ukrainy.
Zgodnie z przekazem: "Gimnastyka Słowiańska, to praktyka energetyczna starożytnych Słowian, naszych prapraprzodków. Kobiety słowiańskie mają wielką moc, która jest przekazywana przez naturę jako pamięć genetyczna. Dawne pokolenia Słowiańskich Kobiet były niemal wszechmocne: potrafiły  kontrolować żywioły, leczyć, zapewniać bezpieczeństwo i dobrobyt całej rodzinne."

Ten system ćwiczeń składa się z 27 dynamicznych układów ciała, podzielonych na trzy światy słowiańskiej mitologii, po 9 pozycji - Górny świat (Prawia), Środkowy Świat (Jawia), Dolny Świat (Nawia). 
Każda z pozycji reprezentuje cechę, cnotę lub aspekt życia, ma swój własny symbol, a także inne odpowiedniki (afirmacje, zaklęcia, cel).
Symbole przypisane do każdej pozycji, pochodzą głównie z tradycyjnego haftu słowiańskiego. Słowianie zwykli haftować takie symbole na swoich ubraniach i innych materiałach włókienniczych, w różnych celach (energetycznych i duchowych) - dla ochrony, siły, harmonii, dobrego zdrowia itd.

Gimnastyka Słowiańska koncentruje się na kobiecych częściach ciała - piersiach, biodrach, brzuchu, udach - a także na organach, takich jak grasica, tarczyca, węzły chłonne. Jest odpowiedni również dla kobiet w ciąży i miesiączkujących. W rzeczywistości łagodzi bóle menstruacyjne i pomaga w różnych kobiecych dolegliwościach. Gimnastyka ta wpływa na regulację układu hormonalnego kobiet, a także oddziałuje dobroczynnie na psychikę, energetykę oraz żeńską duchowość.

Codzienna praktyka tej Gimnastyki to Twój osobisty rytuał. Praktykujesz w nim ciało, umysł i ducha.

************************************

 

GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA KOBIET + Gimnastyka HARMONY


Zajęcia, które prowadzę, obejmują zarówno klasyczne ćwiczenia Gimnastyki Słowiańskiej (na zajęciach łączymy systemy Bieriegini i Tradycję Białoruskią), jak i cały pakiet ćwiczeń pomocniczych, ułatwiających trening, przygotowujących ciało i usprawniających na tyle, że sam trening Słowiański staje się łatwiejszy i przyjemniejszy.
Gimnastyka HARMONY, która stanowi element naszych zajęć, jest kompilacją wielu ogólnorozwojowych ćwiczeń wschodnich, połączonych ze świadomym oddechem, a także relaksacją.
Całość zajęć jest prowadzona w taki sposób, że każda Kobieta, nawet bez wcześniejszego przygotowania ciała, może w nich uczestniczyć i stopniowo usprawniać się ruchowo i energetycznie.

Informacje techniczne

Ćwiczymy w wygodnym ubraniu: 
- długie, LUŹNE i szerokie spodnie, lub spódnico-spodnie (bez zamka i paska, z naturalnego materiału);
- może być również długa spódnica;
- bawełniana, wełniana lub lniana koszulka (bez dekoltu);
- grube skarpety (z naturalnego materiału), antypoślizgowe;
- bez biustonosza, albo z biustonoszu sportowym (BEZ FISZBIN!);
- może się przydać ciepła bluza. 

Akcesoria dodatkowe:
- można przynosić swój osobisty koc i karimatę (ale na miejscu jest dostęp do kocy i karimat); 
- polecam nakolanniki z materiału (dla ochrony kolan).

Instruktorka: Indi Iza Paletko

************************************

 

Idea zajęć

Żeńska energia była tłumiona przez tysiące ostatnich lat. System patriarchalny i tzw "Czas Snu" ludzkości, spowodowały, że kobiety zagubiły połączenie z własną Mocą i świadomość tego kim są, jakie posiadają możliwości, jaką mają rolę i jakie znaczenie w energetyce całej planety.

Na szczęście, w starych kulturach, gdzie tradycja była przechowywana i przekazywana z pokolenia na pokolenie, zachowały się przeróżne techniki, ćwiczenia i wiedza przeznaczone właśnie dla kobiet.

Ponieważ od wielu lat krążę po świecie starych tradycji - spotkałam się z wieloma przekazami na ten temat, poznałam nauczycieli i nauczycielki, którzy udostępniają tę wiedzę dla świata zachodniego. Mój wkład w temat budzenia żeńskiej energii polega na tym, że opracowuję tę wiedzę i udostępniam ją w tak przystępnej formie, jak to jest możliwe w "cywilizowanym" społeczeństwie.

 

Cały czas się szkolę i odkrywam temat żeńskiej energii, więc to, co będę wam udostępniać również będzie ewoluowało i z czasem (mam nadzieję), pozwoli naszemu pokoleniu na rozpoznanie tego tematu głębiej.

Liczę na to, że kolejne pokolenia kobiet będą już dorastały ze świadomymi matkami, babciami i ciotkami, które przekażą im prawdę o tym, kim i czym tak naprawdę jest Kobieta.

Indi Iza Paletko :)